Yurtdışı Noter İşlemleri

Yurtdışında yaşayan vatandaşlarımızın noter işlemlerini gerçekleştirebilmeleri için konsolosluklara yetki verilmiştir. Yurtdışında yaşayan vatandaşlarımızın tüm noter işlemlerini yurtdışındaki temsilciliklerimizde gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Konsolosluklarımızda noter işlemleri ve vekalet işlemleri için randevu almak gerekmektedir. Vekalet işleri özel vekaletnameler ve genel vekaletnameler olarak iki gruba ayrılmıştır.

Özel vekaletnameler grubunda boşanma, boşanma tenfiz, şirket hisse devri, satış, miras, emeklilik işlemleri, banka işlemleri, vergi, belge düzeltme, senet işlemleri ve sözleşmeler gibi işlemler ve bu işlemler sonucunda alınabilecek belgelerin tümü konsolosluklardan özel vekaletnameler grubunda gerçekleştirilebilmektedir. Genel vekaletnameler grubunda ise veraset ilamı çıkartma ve dava vekaletnameleri yer almaktadır. Konsolosluk Tercüme Büromuz sizlere tüm noter işlemleri hakkında danışmanlık ve vekillik hizmetleri vermektedir.

Konsolosluk Tercüme Bürosu olarak yurtdışında yaşamış ancak hali hazırda yurtiçinde bulunan vatandaşlarımızın yurt dışındaki noter işlemleri de dahil olmak üzere yurtdışında yaşayıp yurt içindeki bir kişi ile yapılması gereken noter işlemlerini vekaleten başlatmakta ve uzman ekibimiz ile sizin adınıza bu işlemleri sağlıklı bir şekilde yürüterek sonuçlandırmaktayız.

Yurtdışı vekaletnamelerin değişmesi gereken ve düzeltilmesi gereken tüm alanlarının düzeltilmesinde sizlere yardımcı olmaktayız. Ayrıca yurtdışı imza ve mühürlerinizin tasdik işlemlerinde ve sözleşme düzenleme konularında da sizlere yardımcı olmaktayız.

Sunduğumuz tüm bu işlemlere ek olarak yurtdışı tebligat işlemlerinde ve hukuk danışmanı ile görüşme işlemlerinde de sizlere hizmet vermekteyiz.