Yurtdışı Evlilik İşlemleri

Yurtdışında yaşayan vatandaşlarımız evlilik işlemlerini konsolosluklarda yaptırabilmektedirler. Ancak yabancı uyruklu bir kişiyle evlenmek isteyen vatandaşlarımız bu işlemi konsolosluklarda değil o ülkenin evlilik işlemini yürüten resmi makamlarında gerçekleştirmek zorundalar. Bu durumda yapılacak işlem evliliğin gerçekleştirileceği ülkeye göre farklılık göstermektedir.

Evlilik işlemini gerçekleştirmek isteyen vatandaşlarımızın yaşadıkları ülkenin kanunları ve mevzuatını uygulayarak evlilik talebinde bulunmaları gerekmektedir. Ancak bunun için ülkeler farklı farklı taleplerde bulunabilmektedir. Bu talepleri karşılamak evliliğin gerçekleşmesi için gereklidir. Her ülkenin istediği belgeler ve kanunları farklı olduğu için şu belgeler gerekli ve şunlar yapılmalıdır diye bir şey söylemek söz konusu değildir. Ancak uluslarası evlilik kayıt örneği, evlenme ehliyet belgesi ve evlilik tescil belgesi gibi belgeler konsolosluklardan temin edilip ülkedeki kurumlara verilebilmektedir.

Konsolosluk Yurtdışı Emeklilik İşlemleri Vize Müracaatı Tercüme Bürosu olarak tüm bu evlilik işlemlerinizin gerçekleştirilmesi için uzman ekibimiz ile işlemleri sizin adınıza yürütmekte ve yardımcı olmaktayız. Gerek yurt dışında evlenecek vatandaşlarımıza gerek yurt içinde yabancı uyruklu bir kişi ile evlenecek vatandaşlarımıza evlilik prosedürlerini tamamlamaları ve en sağlıklı şekilde işlemlerini bitirmeleri için hizmet vermekteyiz.

Yurtdışında evlenecek olan kişilerin dış temsilcilik işlemlerini de yapmaktayız. İstenen tüm belgelerin tamamlanmasında ve evlilik işlemlerinizin gerçekleşmesinde sizlere yardımcı olmaktayız. Ayrıca yurtiçi ve yurtdışı evliliklerinizde gerekli evlenme ehliyet belgenizin alınmasında sizlere yardımcı olmaktayız. Yurtiçi ve yurtdışı evlilik tescilinizin yapılmasında deneyimli uzmanlarımız ile sizlere yardımcı olmakta ve aile cüzdanınızı almanızı kolaylıkla sağlamaktayız.