Yurtdışı Emeklilik İşlemleri

Yurtdışında çalışan vatandaşlarımızın emekli olmaları için bir takım prosedürleri yerine getirmeleri ve mevzuatı uygulamaları gerekmektedir. Ülkemizde emeklilik hakkındaki kanunlar ve mevzuatlar sürekli değiştiği için normal vatandaşlarımız bu işlem sırasında çok fazla zorlanmaktadırlar. Özellikle yurtdışında yaşayıp ülkemizde emekli olmak isteyen vatandaşlarımızın durumu daha da karmaşık olabilmektedir.

Emeklilik işlemleri konusu kişinin belli başlı zorunluluklar nedeniyle çalışamadığı dönemler de hesap edilip emeklilik borçlanması ile gerçekleştirilmekte ve kişinin hiç bir kayıp yaşamadan en doğru şekilde emekli olması sağlanmaktadır. Erkekler için askerlik yaptığı günler, kadınlar için doğum izinleri gibi çalışmadığı ancak emekliliğe dahil edilebilecek günler emeklilik borçlanması hakkı ile çalıştığı günlere dahil edilerek daha kısa sürede emekli olması ve emekli maaşının buna göre hesaplanması gibi bir çok ayrıntılı işlemler bu süreçte yürütülmektedir.

Bu nedenle Konsolosluk Tercüme Büromuz tüm bu mevzuatlara hakim, sürekli kanunları ve yapılan değişiklikleri takip eden ve prosedürleri tümüyle bilen uzmanlarımız tarafından vatandaşlarımıza danışmanlık ve vekaleten işlerin doğru ve sağlıklı şekilde yürütülerek, en doğru şekilde sonuçlandırılması konusunda hizmet vermektedir.

Kanunların izin verdiği tüm ülkelerde kişilerin çalışmalarının Türkiye’de geçerli sayılarak emekli olmasını sağlamaktayız. Bizi hemen arayarak detaylı bilgi alabilir ve tüm avantajlarımızdan faydalanabilirsiniz. Özellikle alanında deneyimli ve uzman ekibimiz ile Konya’da ve tüm Türkiye’de yurtdışı emeklilik işlemlerinizi yapmaktayız.

Alanında uzman kişiler tarafından yapılan işlemlerin çok uzun süreceği ve çoğunlukla sonuca bağlanamayacağı unutulmamalıdır. Yurtdışı emeklilik uzmanlarımız tarafından yapılacak olan yurtdışı emeklilik işlemleriniz ile sizlere hızlı, kolay ve ekonomik çözümler sunmaktayız.