Yurtdışı Doğum İşlemleri

1898
Yurtdışı Doğum İşlemleri

Uluslararası Doğum Kayıt Örneği bazı ülkelerin vize başvurularında bebek sahibi ailelerden bebek için istenilen belgedir. Yani bir nevi bebeğinize de vize almanız gerekmektedir. Örneğin Rusya bebekli ailelerden bebekleri için uluslararası doğum kayıt örneğini vize işlemleri sırasında istemektedir. Bu belge bağlı bulunduğunuz nüfus müdürlüklerine başvurularak hangi ülkeye vize istendiği belirtilerek o ülkeye özgü ve o dilde hazırlanması gereken bir belgedir. Bizler bu işlemleri sizlerin yerine yapmakta ve tüm bu süreci vize işlemlerinizin içerisinde kabul ederek sizin adınıza yürütmekteyiz.

Yurtdışında Doğum İşlemleri hastahaneden doğum belgesi alındıktan sonra yaşadığınız ülkedeki Türk konsolosluğuna giderek doğum tescilini yaptırabilir ve kimlik çıkartarak T.C. vatandaşlığını tescilleyebilirsiniz. Ülkemizde doğan yabancı uyruklu bebekler için de aynı süreç işlemektedir. Ancak aile bebeğin Türk vatandaşlığına sahip olmasını isterse o konuyu vatandaşlık işlemleri yazımızda bulabilirsiniz.

Yurtdışında Evlilik Dışı Doğum işlemleri anne tarafından başlatılmaktadır. Anne doğumla birlikte soy bağına sahip olurken baba noter, mahkeme, nüfus müdürlüğü veya başkonsolosluğa başvurarak çocuğun babalığını tanıyabilir. Bu durumda annenin nüfusuna kaydedilen çocuk babanın başvurusu ile babanın kütüğüne taşınır. Anne ve babanın evlenmesi durumunda ise bu işlemler yapılmadan evlilik içerisinde doğmuş gibi sayılır ve bu hükümlere göre işlemleri gerçekleştirilir. Evlilik dışı doğumla ilgili bir çok farklı durum söz konusu olabilmekte ve işlemler karmaşık bir hal alabilmektedir. Bizler tüm bu işlemlerin sağlıklı bir şekilde yürütülmesi ve neticelendirilmesi için danışmanlık hizmeti vermekte ve sizin adınıza bu işlemleri gerçekleştirmekteyiz.