Vize Başvuru Merkezi

Vize bir ülkenin sınırlarından geçebilmek için o ülkenin temsilcilikleri tarafından verilen bir izin belgesidir. Bazı ülkeler aralarındaki anlaşmalar nedeniyle birbirlerine vize uygulamaz ya da sınırlı uygular. Ancak gelen anlamda ülkeler dış temsilciliklerinin bulunduğu ülkelerdeki yaşayan kişilere vize verilmesine uygun olup olmadığını inceleyerek izin verme ya da vermeme yetkisine sahiptir.

Vize başvuruları gidilmek istenen ülkenin kendi ülkesindeki dış temsilciliklerine yapılabilir. Bu başvurular sırasında vize veren dış temsilcilik kendi ülkesindeki yasa ve kurallara uygun olarak bu süreci yönetir. Dolayısıyla vizeye başvuracak kişi başvurduğu ülkenin kanunlarına ve mevzuatlarına uygun bir şekilde bu başvuruyu yapması ve gerekli şartları taşıması gerekir. Vize başvurusunda hangi amaçla ve hangi vize türüne başvurulduğu büyük önem teşkil etmektedir.

Geçici bir turistik vize başvurusunda çok fazla kriter aranmaz. Ancak uzun süreli vize başvuruları veya oturma ve çalışma izni gibi amaçlarla başvuru yapıldığında vize işlemleri oldukça teferruatlı ve uğraştırıcı olmaktadır. Bu tür vize başvurularında başvurulan ülkenin tüm kanunlarına ve mevzuatlarına hakim olmak ve istenilen şartları taşıdığının ispatı gerekmektedir.

Konsolosluk Tercüme ve Vize Danışmanlığı Bürosu olarak vize başvurularında vatandaşlarımıza hem danışmanlık hizmetleri vermekte hem de bu süreci hızlı ve sağlıklı şekilde yürüterek vize almalarını sağlamak için vekaleten vize başvurusu hizmetleri vermekteyiz. Tüm vize işlemleriniz başvurduğunuz ülkenin mevzuatlarına ve prosedürlerine hakim uzmanlarımız tarafından yürütülmekte ve vize almanız için gerekli tüm şartları sağlamaktayız. Detaylı bilgi almak ve hizmetlerimizi talep etmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.