Uzun Süreli Vize

Vize başvurusunda bulunan kişilerin uzun süreli bir vize alması çok güzel bir hayaldir. Uzun süreli vize almak demek tekrar seyahat etmek istediğinizde vize işlemleri ile tekrar uğraşmamak ve daha özgür olmak anlamına gelmektedir. Ancak özellikle de vize başvurusunda bulunduğunuz ülkenin vizesine ilk kez başvuruyorsanız uzun süreli vize almak oldukça zor bir durumdur. Bu zor durumun üstesinden gelmek için belli başlı yollar veya daha doğru bir ifade ile taktikler bulunmaktadır. Milletimiz her şeyde olduğu gibi vize başvurularında da kendi pratik zekasını konuşturmuş ve uzun süreli vize almanın yollarını keşfetmiştir.

Öncelikle uzun süreli vize almanın en önemli yolu sürekli aynı ülkeye başvurmaktır. Schengen vizesi almak istiyorsanız başvurabileceğiniz 26 ülke bulunmaktadır. Farklı farklı ülkelere aynı vize için bile başvuruyor olsanız ülkeye yaptığınız başvuru ilk başvuru olarak kabul edileceğinden uzun süreli vize alma ihtimaliniz biraz daha düşmektedir.

Uzun süreli vize almak için yapılması gereken bir çok taktik var. Ancak her şeyi yapmış olsanız bile uzun süreli vize almanızın garantisi yoktur. Çünkü vize işlemlerinde her şey size bağlı değildir. İki ülke arasındaki siyasi çekişmeler, ekonomik ve siyasi süreçler vize işlemlerini de etkilemektedir. Bu nedenle uzun süreli vize almanın garantisi yoktur. Biz uzun süreli vize almak için elimizden gelen her şeyi yaparak bu şansımızı olabildiğince artırmaya çalışmaktayız.

Konsolosluk Yeminli Tercüme ve Vize İşlemleri Ofisi olarak vize başvurusu yapacak vatandaşlarımıza danışmanlık hizmetleri ve vekaleten vize işlemlerinin yürütülmesi gibi hizmetler vermekteyiz. Uzun süreli vize almak için yapılması gereken bir çok ayrıntı var. Bunlardan bazıları herkesin bildiği şeyler. Ancak yaptığımız iş nedeniyle vize işlemlerinde yapılması gereken ve çok az kişinin bildiği bir çok ayrıntıyı zamanla tecrübe ettik. Vize başvurusunda bulunan kişilerin hem zaman hem de iş kaybı yaşamamaları ve uzun süreli vizeyi alabilmeleri için danışmanlık hizmeti almalarını kendileri için tavsiye etmekteyiz.