Ticari Tercüme

Ticari tercüme hizmetleri veren firmamız şirketinizin geleceği için müşterileriniz ile iletişiminizi sağlamakta ve sizi dünya ile entegre ederek işinizi büyütmenizi sağlamaktadır. Ticari çeviriler belli bir iş amacı ile yapılan firmalar arası görüşmelerde iletişimin sağlanması ve ticaretin yürütülmesi için yapılan çevirilerdir. Ticari çeviri denildiğinde hem sözlü hem de yazılı tercümeler ile firmaların diğer dillerdeki iletişim ihtiyaçlarını gidermek amacı ile yapılan çeviriler akla gelmektedir.

Ticari çevirilerin doğru ve etkili şekilde yapılabilmesi için tercümanın iki şirket arasındaki görüşmenin kapsamı ve alanı hakkında bilgi sahibi olması önemlidir. Örneğin ithalat ihracat şirketleri arasında yapılacak tercümede tercümanın ithalat ve ihracat hakkında belli bir uzmanlık düzeyinde olması ve görüşmeleri bu doğrultuda yürütmesi bu meslek alanı ile ilgili teknik terim ve literatür hakkında bilgi sahibi olması yapılacak çevirilerin kalitesini ve verimini arttıracaktır.

Konsolosluk Yeminli Tercüme Bürosu olarak ticari çeviri hizmetlerimizde ticari çevirinin yapılacağı iş dalı hakkında bilgi birikimi ve tecrübesi olan uzmanlarımız ile müşterilerimize hizmet sunmaktayız. Hem yazılı hem de sözlü tercümelerle bir çok şirketin işlerini yürütmekteyiz. Bunlara ek olarak yazılı ticari tercümelerde sıklıkla çevirisini yaptığımız sözleşmeler, ihale belgeleri, raporlar, ticari teklifler, uluslararası taahhütler, ürün ve pazar araştırmaları gibi kapsamı oldukça geniş bir şekilde hizmet vermekte ve profesyonel anlamda en doğru çeviriyi firmalarımızın hizmetine sunmaktayız.

Sözlü ticari tercüme hizmetlerimizde ise yurtdışı seyahatlerinizde sizlere eşlik edecek uzmanlarımız ile tüm iş toplantılarınızda yanınızda olarak görüşmelerinizi etkili ve verimli gerçekleştirmenizi sağlamaktayız. Sizlere yurt içinde ve yurtdışında eşlik eden uzmanlarımız çalıştığınız iş kolu hakkında bilgi sahibi, literatüre ve teknik terimlere hakim uzmanlar olmakta ve profesyonel mesleki tercümeler ile işinizi geliştirmekteyiz. Detaylı bilgi almak ve ticari tercüme hizmetimizi uygun fiyatlarla talep etmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.