Öğrenci Vizesi

Öğrenci vizesi yalnızca üniversite, master ya da doktora gibi eğitim programları dolayısıyla alınan bir vize değildir. İsteyen herkes öğrenci vizesi için başvurabilir. Öğrenci vizesi alabilmek için eğitim maksadı ile gitmeniz ve eğitim alacağınız kurumu ve kaldığınız süre boyunca geçiminizi ne şekilde sağlayacağınızı kanıtladığınız sürece bu vizeyi almak çok zor değildir. Öğrenci vizesinin çeşitleri vardır. Örneğin öğrencilere F-1 veya M-1 vizesi verilirken eşine, çocuklarına veya anne babasına F-2 veya M-2 vizesi verilmektedir. Erasmus gibi değişim programları ile eğitim alacak kişilere ise J-1 vizesi verilmektedir.

Öğrenci vizesi almak için mesleki bir eğitim almak amacıyla bile gidilebilir. Bunların dışında hem uzun süreli yurtdışında kalmak hem de gezip eğlenmek amacıyla gitmek istiyor ancak uzun süreli vize alamıyorsanız yabancı dil öğrenmek maksadıyla oradaki eğitim kurumlarına kayıt olarak ve gerekli evrakları tamamlayarak uzun süreli yurtdışına çıkış yolunu açabilmektesiniz. Öğrenci vizesi alırken istenilen evraklar veya vize alma süreci tüm vize çeşitlerinde olduğu gibi öğrenci vizelerinde de ülkeden ülkeye farklılık göstermektedir.

Başvuru yapılacak ülkenin öğrenci vizesi için istediği şartları yerine getirmek ve prosedürlere hakim olmak vizenin alınabilmesi ya da çok girişli vizeyi alabilmenizin ihtimalini artırmaktadır. Kulaktan dolma bilgilerle yapılan başvuruların onaylanmaması veya tek girişli vize verilmesi ile sonuçlanabilmektedir.

Çok girişli vize eğitim sürecinde ülkeye giriş çıkış yapabilmenizi sağlamaktadır. Ancak tek girişli vize almanız durumunda eğitim süreniz boyunca o ülkede kalmak zorunda kalırsınız. Çünkü tek bir giriş hakkınız bulunmaktadır. Ülkeden çıkış yaptığınızda tekrar girmenize izin verilmez. Bu nedenle tüm prosedürlere hakim olmak ve tüm evrakları eksiksiz ve hatasız bir şekilde temin etmek durumundasınız. Bu süreçte danışmanlık hizmeti veren kurumlardan danışmanlık alınmasını ve gerekirse vekaleten bu süreçleri bu tarz kurumlara verilmesini tavsiye etmekteyiz. Zira yapılacak basit bir hata nedeniyle hem zamanınızı hem de emeklerinizi boşa harcamış olmakla kalmıyor, vizeyi de alamadığınız için yurtdışına çıkış hayallerinizi çöpe atıyorsunuz. Firmamız tüm bu olumsuzlukları yaşamamanız için sizlere danışmanlık ve vekalet hizmetleri vermektedir. Detaylı bilgi almak ve süreç hakkında destek istemek için bizlere ulaşabilirsiniz.